Mytí oken nechte na profesionálech

Estimated read time 3 min read


Mytí oken je proces, jemuž se někteří lidé věnují vysloveně se sebezapřením. Nebaví je to a navíc se obávají nebezpečí pádu z okna na ulici. Tomu se nelze divit, protože se také řada z nás může dopustit fatálních chyb, kterých jsou si profesionálové dobře vědomi. Jestliže přenecháte mytí oken na úklidové firmě z Frýdku-Místku, můžete si oddechnout, protože se oprostíte od situací, které mohou vést i ke smrtelným úrazům.

mytí oken

Nevhodné štafle nebo židle – vratké židle a rozviklané štafle, to je docela častý problém v některých domácnostech, a když se s nimi pustíte do mytí oken, bude to zavánět pořádným průšvihem. Ale dokonce i u pevných štaflí se může vyskytnout situace, že se z nich zřítíte, možná se vám také stalo, že jste je roztáhli, ale že nebyly roztažené úplně, a při stoupání na stupínky se pod vaší vahou najednou zasekly v koncové poloze tak, že do ní poskočily o několik centimetrů, ale tím náhlým rázem jste ztratili rovnováhu a ze štaflí spadli. Když se vám toto stane v desátém patře u otevřeného okna, může to být vaše poslední mytí.

úklidové prostředky

Těžiště ve výšce – jestliže si stoupnete na židli nebo na štafle, rázem se jakoby váš trup a nohy prodlouží a zvýší se tím těžiště těla vůči podlaze. Rázem tím získáte horší stabilitu a postačí jen drobná ztráta rovnováhy, která může vést až k pádu z okna.

Opírání se o okna – amatéři se při mytí oken mohou dopouštět fatální chyby přidržování se okenního rámu. Pokud je okno otevřené, není to pevný opěrný bod a držet se rámu vás pak může katapultovat ven na ulici.

Kluzké boty – někdo skutečně hazarduje se životem a umývá okna ze štaflí v korkových pantoflích s jedním páskem, které jsou samy o sobě poměrně vratké. Anebo si na štafle stoupne v ponožkách, které podkluzují. Mnohem lepší je umývat okna zcela naboso, ale v zimních měsících to není nic příjemného. Některé boty zas mají kluzkou podrážku, a tak pokud si příliš nevěříte, svěřte mytí oken raději profesionálům.

You May Also Like

More From Author