Cena elektřiny

Estimated read time 3 min read


Je to částečně pochopitelné. Elektrárny zadarmo pracovat nebudou. I jejich zaměstnanci požadují plat. Něco nákladů si vezme údržba, něco doprava a když se to spočítá dohromady, nevyjde nám zas tak velká cifra. Jenže on si na tom musí někdo přihrábnout, jak je u nás zvykem. Neříkejte, že ne. Proč je tedy v zahraničí někde elektřina tak levná? Nelze operovat přesnými údaji, neb ty se pořád mění. Ale podíváme-li se na ty minulá čísla zjistíme, že u nás je kWh za 0,34 eur. Polsko ji má za 0,18. Slovensko za 0,19. Zajímavé což?

sluneční panely

Dražší, než my bylo jednu dobu jen Holandsko. No, my zde nebudeme pátrat proč tomu tak je. Asi víme, kdo za tím stojí, ale naše povaha nám nedovolí s tím něco dělat. Otázka je, zda by to vůbec šlo. Bez defenestrace. My se raději podíváme na elektriku zcela zadarmo, nebo jen za minimální náklady. Asi tušíte oč jde a ti kdo nevěří budou muset uvěřit. Protože dále budou psána jen snadno ověřitelná fakta. A ta se jen těžko zpochybňují, i když netvrdím, že to nejde. Nuže, nejlevnější elektřinou je jedině fotovoltaická elektrárna https://www.joyce-energie.cz/fotovoltaika-rodinny-dum/. Zde se skutečně vyrábí elektřina takřka zadarmo.

sluneční panely

Pokud totiž pomineme náklady na pořízení, další výdaje již v podstatě nevznikají a když, tak naprosto minimální. Proto se vlastně lidé o FVE hodně zajímají, a proto jsou již vidět na každá x té střeše. Je to pochopitelná reakce na neustálé zdražování této komodity. Přemrštěné ceny nutí obyvatele tohoto státu prchat od velkých dodavatelů a soustředit se na to, aby si vyráběli elektřinu svoji a skoro zadarmo. Je pravděpodobné, že jste o tom uvažovali také, ale chyběly vám některé informace. Těch se vám nyní dostane měrou vrchovatou, a to, když kliknete na odkaz, který vidíte nahoře v článku. Ten vás převede na jiné webové stránky a tam si můžete všechno v pohodě prostudovat.

You May Also Like

More From Author